ROŚNIEMY W SIŁĘ :)

Niedzielne zawody wspinaczkowe SOLNA ŚCIANA okazały się dla UKS Lider sukcesem nie tylko organizacyjnym ale i sportowym. Zawody… trochę niespodziewanie okazały się finałem małego pucharu PZA dla trzech województw (małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego). Gościliśmy dokładnie 103 zawodników. W tym chyba wszystkich liczących się w walce o czołowe lokaty z silnych ośrodków wspinaczkowych z Kielc, Tarnowa i Krakowa. Myślę, że niedługo będzie można powiedzieć że i z Wieliczki, ponieważ nasi klubowi zawodnicy w tej stawce walczyli jak równy z równym .

W kategorii najmłodszej (skrzaty) 3 miejsce zajęła Julia🏆 która miała potencjał na zwycięstwo ale niepodziewanie spadła na swojej trzeciej drodze. W tej samej kategorii 7 miejsce Lena i 13 debiutantka Ruta

Dzieci młodsze to kategoria najsilniej obsadzona przez naszą sekcję wspinaczkową. Zwycięstwo i pierwsze miejsce dla Weroniki 🏆🏆🏆 dla której zawody stanowią swego rodzaju przełom, ponieważ zazwyczaj zajmowała miejsca czwarte lub w zawodach krajowych brakowało jej jednej pozycji do finałowej ósemki.Weronika zwyciężając w niedzielnych zawodach zapewniła sobie również 1 miejsce🏆🏆🏆 w małym pucharze. Maja, miejsce 5 aczkolwiek do podium nie zabrakło umiejętności lecz doświadczenia. Daria 9, Lena 10 i 21 debiutująca najmłodsza Oliwia.
Wśród chłopaków Kuba nie obronił pierwszego miejsca z wiosny i w niedzielę po błędzie w finale zajmuje 3 miejsce 🏆Ale w całym cyklu z ogromną przewagą zwycięża 🏆🏆🏆 Na 4 miejscu rewelacyjnie Robert i 7 Filip.

Dzieci to dla nas trudna kategoria, gdzie na tle całej stawki mamy dwie bardzo młode i drobne dziewczyny. Julia 10 miejsce i Aniela 13. Wśród chłopców natomiast niezawodny Olaf zajmuje 2 miejsce 🏆🏆 i zwycięża w całym cyklu 💪💪💪 Wysokie 7 miejsce Roberta i 9 Kacpra.

Młodzicy i niezastąpiona Pola awansuje do finału gdzie zajmuje 7 miejsce. Rewelacyjnie debiutująca w tej kategorii Kasia 9 i pozostałe debiutantki Milena 12 i Weronika 15.

Wszystkie wyniki dostępne na stronie PZA:

http://pza.org.pl/news/news-sport/regionalny-puchar-mlodzikow-dzieci-i-dzieci-mlodszych-wieliczka