I Ogólnopolski Turniej Badmintona Wielicki Cup 20180318 – podsumowanie

W zawodach wzięło udział 151 zawodniczek i zawodników w 14 kategoriach.
Jedną trzecią stanowili dorośli a dzieci do zawodów zgłoszono ponad 100.
Do turnieju zawodników zgłosiło 19 klubów czy ośrodków badmintona z Małopolski, Podkarpacia, Śląska oraz województwa opolskiego.
Ich zmagania na 4 kortach dzięki transmisji rgvideo.net można było oglądać na całym świecie.
Cały czas z aparatem za lotka podążał pan Bogdan Pasek z PhotoPress.
Rozegranych zostało 186 meczy w 59 grupach oraz systemie pucharowych dla zwycięzców grup.
Rozegrano ponad 9000 punktów.
Najliczniejsza była kategoria młodzika chłopców i dziewcząt odpowiednio 23 i 14 osób.
Również w kategorii młodzik Bartosz Wata musiał rozegrać najwięcej bo 6 meczy w całym turnieju aby sięgnąć po puchar za zajęcie II miejsca.
Najdłuższe 3-setowe pojedynki rozegrała Aleksandra Słowik – dwa takie pojedynki z Emilią Skrzek w finale młodzika oraz Magdaleną Szczepanik obydwa trwały po 36 minut.
Najdłużej trwały mecze w kategorii żak i młodzik dziewcząt oraz open zaawansowani średnio ponad 23 minuty
W sumie mecze trwały prawie 56 godzin, gdybyśmy dysponowali tylko jednym kortem a nie sześcioma zawody trwały by bez przerwy dwa i pół dnia.
Wszystkie finały były pasjonującymi walkami o puchary Wielicki Cup.

Wyniki turnieju na stronie http://www.tournamentsoftware.com/sport/winners.aspx?id=8DE58E04-0522-4B15-A21F-61A6AC71D306
A organizatorzy Zapraszają już na kolejny Turniej Badmintona Wielicki Cup …