V liga juniorów w szachach

W sobotę 20 stycznia zawodnicy sekcji szachowe rywalizowali w V lidze juniorów. Zawody rozgrywane były w Łęgu Tarnowskim, a Nasz klub reprezentowało 9 osób, z czego 2 osoby grały w drużynie szkolnej.
Zawody prowadzone były systemem drużynowym- drużyny grały w składach czteroosobowych. Niestety z powody okresu chorobowego w jednej Naszej drużynie grały tylko 3 osoby. Nasi najstarsi zawodnicy nie mają skończonych jeszcze 11 lat, a z powodzeniem rywalizowali z osobami o wiele starszymi od siebie.
Naszej pierwszej drużynie nie wiele zabrakło do zajęcia miejsca premiowanego awansem do IV ligi (zgodnie z regulaminem rozgrywek w IV lidze mogą grać maksymalnie dwie drużyny z jednego klubu)! Do awansu wystarczyły by dwa punkty meczowy więcej.
Wyniki są bardzo satysfakcjonujące tym bardziej, że dla części dzieci to były jedne z pierwszych zawodów!
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach!