Dobry występ na Mistrzostwach Małopolski w Badmintonie

W miniony weekend wąska grupa Naszych badmintonistów uczestniczyła z sukcesami w Mistrzostwach Małopolski które miały miejsce w Niepołomicach.

W sobotę 25 marca 2017 rozgrywki toczyły najmłodsze kategorie dzieci oraz żaki.

img_0243v1img_0277v1

Zawody były rozgrywane systemem grupowo pucharowych. Wśród dzieci UKS Lider reprezentowali Kamila Piaskowy oraz Kamil Kalenicz. Oboje awansowali ze swoich grup do rozgrywek pucharowych.

Kamila uległa zawodniczce ze Szczucina w walce o półfinał, ostatecznie zajmując V pozycję.

img_0251 img_0295v1

Kamil Kalenicz na tym samym poziomie rozgrywek wykazał się ogromną wolą zwycięstwa, pokonując rywala w trzecim secie pomimo tego że przegrywał 10:8. Ostatecznie wygrywając 11:10.

Zwycięstwo zapewniło Kamilowi brązowy medal.

W walce o finał musiał uznać wyższość późniejszego zwycięscy tej kategorii.

img_0259v1 img_0287v1

W niedziele 26 marca 2017 wystąpił tylko Mateusz Kacprzak w kategorii młodzik młodszy.

Kolejny turniej pokazał ogromne postępy jakie zrobił Mateusz.

W fazie grupowej zajął II miejsce przegrywając minimalnie 15:13 w trzecim secie z zawodnikiem UKS Orliki Ropica Polska oraz wygrywając z zawodnikiem gospodarzy.

Tym razem zabrakło 2 punktów do czołowej ósemki w tej kategorii.